رُزمید، کالیفرنیا، 15 ژوئن 2015 – بادکنکهای متالیک نیز همانند هوای بد سبب قطع برق می شوند.

اگرچه برعکس هوای بد، برای پیشگیری از قطع برق در اثر برخورد بادکنکها سرگردان راه حل های آسان و کم هزینه ای وجود دارد.

شرکت برق جنوب کالیفرنیای ادیسن (SCE) رشد بی سابقۀ قطع برق در اثر برخورد بادکنکهای متالیک را به ثبت رسانده با 390 مورد قطع برق حتی پیش از فرا رسیدن ماه ژوئن و جشنهای روز پدر، دانش آموختگی و عروسی که از قدیم پر حادثه بوده است. شرکت SCE مشترکین خود را تشویق می کند که طبق الزامات قانونی کالیفرنیا بادکنکها را به وزنه متصل نموده و هرگز آنها را در فضای باز رها نکنند.

دان نیل، مدیر ایمنی و سلامت محیطی شرکت SCE می گوید: "خطر جدی تر از قطع برق در اثر برخورد بادکنکهای متالیک رها شده این است که زمانی که این برخورد به اندازۀ کافی شدید باشد می تواند سبب پایین افتادگی کابل برق شود که تهدیدی بسیار جدی برای سلامت افراد است. بهترین راه برای پیشگیری از این حوادث و آسیب رسیدن به دارایی های شما این است که بادکنکها را در فضای سرپوشیده نگه دارید، یا وزنه ای به آنها ببندید."

بستن وزنه به بادکنکها بسیار حیاتی است، زیرا شرکت SCE امسال شاهد بیشترین تعداد قطع برق در اثر برخورد بادکنکها بوده، در مارس (89)، آوریل (86)، و مه (122) مورد، که این ارقام نیل به افزایشی 50 درصدی نسبت به همین زمان در سال گذشته دارند. به علاوه ماه ژوئن همواره بدترین ماه از لحاظ قطع برق بوده که بیشترین آمار را در چهار سال از پنج سال گذشته به خود اختصاص داده است. در سال گذشته SCE شاهد 21 درصد قطع برق ها در اثر برخورد بادکنک در ماه ژوئن بوده – 137 مورد از 656 مورد. فقط دفعات قطع برق در ماه مه (93 مورد) به این تعداد نزدیک بوده است.

SCE پیشنهاداتی در مورد کنترل بادکنکهای متالیک به شما ارائه می دهد:

  • سعی نکنید که بادکنک – یا هر شیئ دیگری – را که به کابل برق آویزان است آزاد کنید. به جای آن با شرکت برق SCE به شمارۀ 800-611-1911 تماس گرفته، مشکل را گزارش نمایید.
  • هرگز بادکنک متالیک را به مچ دست کودکان نبندید. اگر بادکنک با برق برخورد کند، برق به بدن کودک هدایت شده، و سبب آسیب جدی یا حتی مرگ او خواهد شد.
  • هرگز اجسام هادی جریان برق را به بادکنک نبندید – چه بادکنک متالیک چه لاتکسی.
  • هرگاه دیگر نخواستید از بادکنک استفاده کنید، یا آن را سوراخ کرده و بترکانید، یا گره آن را ببرید و نگذارید که پرواز کند تا خالی شود.
  • اگر کابل برقی را مشاهده کردید که آویزان شده یا پایین آمده  — حتی اگر به نظر می آید که برق ندارد — به آن دست نزنید و نزدیکش نروید، و بلافاصله با 911 تماس بگیرید.

برای آگاهی از نکات ایمنی بیشتر رجوع کنید به on.sce.com/staysafe. پیگیر صفحۀ ما در توئیتر و فیس بوک باشید.

دربارۀ Southern California Edison

شرکت Southern California Edison بعنوان یکی از شرکتهای Edison International (NYSE:EIX)، بزرگترین شرکت برق ایالت کالیفرنیاست که به جمعیتی بالغ بر 14 میلیون نفر از طریق 4.9 میلیون مشترک در یک منطقۀ خدماتی به وسعت 50,000 مایل مربع، واقع در شمال، مرکز و نواحی ساحلی ایالت کالیفرنیا، خدمات ارائه می­دهد.